MSCDN Wydział w Radomiu - Zapraszamy do zapoznania i zapisywania się na bezpłatne szkolenia z wykorzystania nowych technologii w edukacji organizowanych przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny w Warszawie. Program szkoleń poniżej.
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania i zapisywania się na bezpłatne szkolenia z wykorzystania nowych technologii w edukacji organizowanych przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny w Warszawie. Program szkoleń poniżej.

Szanowni Państwo,

Zapraszam do zapoznania i zapisywania się na szkolenia z wykorzystania nowych technologii w edukacji organizowanych przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny w Warszawie.

Program szkoleń załączam poniżej oraz w linku do naszej strony (http://nina.gov.pl/projekty/pracownia/). Każde szkolenie trwa dwa dni i jest bezpłatne, można zapisać się na dowolną liczbę szkoleń.

Program

28-29 października 2017 | Uzależnienie od Internetu 

Sobota | Prowadząca: Dorota Żelechowska

Warsztat poświęcony będzie przede wszystkim tematyce uzależnienia od Internetu. Podczas sobotniego spotkania omówimy mechanizmy, które mogą wpływać na formowanie się uzależnień i potencjalne skutki uzależnienia, możliwe do dostrzeżenia w szkole. Zastanowimy się, jakimi środkami, dostępnymi dla nauczycieli i wychowawców, można próbować przeciwdziałać zagrożeniu i kiedy warto skierować ucznia do innego specjalisty. 

Niedziela | Prowadząca: Karolina Szczepaniak

Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się z wynikami badań na temat tzw. cyfrowych uzależnień. Wspólnie pogłębimy wiedzę na temat gamifikacji i kształtowania się nawyków – przeanalizujemy popularne aplikacje pod kątem wykorzystanych w nich mechanizmów.

18-19 listopada 2017 | Bezpieczeństwo w sieci

Sobota | Prowadząca: Dorota Żelechowska

Listopadowy warsztat poświęcimy bezpieczeństwu w sieci. W sobotę przyjrzymy się psychologicznej stronie zagadnienia. Zidentyfikujemy mechanizmy, które sprawiają, że dzieci i młodzież znajdują się w grupie wysokiego ryzyka. Zastanowimy się, jak kształtować odpowiednie postawy i zgrać swoje własne przekonania na temat tego, co właściwe z przekonaniami i emocjami uczniów. 

Niedziela | Prowadząca: Karolina Szczepaniak

Drugi dzień warsztatów zostanie w całości poświęcony praktycznym zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w sieci. Poruszone zostaną takie tematy jak tworzenie bezpiecznych haseł, ochrona danych, podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Celem warsztatu będzie przekazanie wiedzy nauczycielom w taki sposób, by mogli ją przekazać dalej swoim uczniom. Dlatego też trakcie zajęć przeanalizujemy wybrane scenariusze lekcji dotyczące cyfrowego bezpieczeństwa.

16-17 grudnia 2017 | Kreowanie wizerunku w sieci

Sobota | Prowadząca: Dorota Żelechowska

Podczas grudniowego spotkania zajmiemy się tematyką kreowania własnego wizerunku i relacji w Internecie. Psychologiczna, sobotnia część warsztatu wprowadzi w zagadnienia rozwoju osobowości i kompetencji społecznych. Zastanowimy się także, jak filmy mogą pomóc w poznawaniu innych i siebie. 

Niedziela | Prowadząca: Karolina Szczepaniak

Niedzielna część warsztatów będzie dotyczyła zapoznania się z konkretnymi narzędziami, które są wykorzystywane do kreowania wizerunku w Internecie, w tym storytellingu. Warsztat będzie również okazją do pogłębionej dyskusji o tym, jaką rolę w życiu młodego człowieka odgrywa jego cyfrowy wizerunek.