MSCDN Wydział w Radomiu - Szanowni Państwo,
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Szanowni Państwo,

 

W zeszłym roku w jednym momencie czytało 458 tys. osób (głównie uczniów) z ponad 2300 szkół i bibliotek. III edycja odbędzie się 8 czerwca o godz. 10.00.
Organizacja akcji jest bardzo prosta. Polega na wspólnym czytaniu w szkołach, bibliotekach, w plenerze itd. Szczegóły, galeria i propozycje realizacji znajdują się na stronie www.czytamy.org. Organizatorem jest miesięcznik Biblioteka w Szkole wraz ze szkołami i bibliotekami. Akcji patronuje m.in. Biblioteka Narodowa.
Akcja ma na celu promowanie czytania dla przyjemności. Bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z rówieśnikami, nauczycielami, często rodzicami. Chcemy, by czytanie w szkole nie kojarzyło się z lekturami, wielką ideologią i obowiązkiem, lecz z rozrywką.
Jeżeli zamierzają Państwo wziąć udział, zachęcamy do wpisania swojej placówki na mapę uczestników. Jeżeli już się Państwo wpisali na listę, prosimy o zignorowanie tej wiadomości.
Na naszej stronie www.czytamy.org znajdą Państwo m.in.:
•    Zasady organizacji krok po kroku
•    Propozycje dodatkowych atrakcji
•    Materiały do pobrania
•    Mapę uczestników (zachęcamy do wpisania się)
•    Listę nagród (pula przekroczyła już wartość 11 000 zł)

Udział jest darmowy, nie wymagamy spełnienia żadnych formalności. Potwierdzeniem udziału jest wypełnienie formularza, który będzie dostępny na stronie 8 czerwca.